Z poezją na TY w Twierdzy Modlin.

 Co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr4 odbywa się konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”. Jest to święto pięknej poezji i czystej , starannej wymowy. W tym roku konkurs odbył się 2 marca. Mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością znakomitych polskich poetów. Dzieci z klas 0-III interpretowały wiersze L. J. Kerna, D. Gellner, J.Brzechwy, H Nawrockiej, A. Frączak.  
Uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom wyrazu artystycznego, kultury mowy, interpretacji utworu. Za najlepsze z najlepszych jury uznało: Blankę Siwek z klasy 3b i jej interpretację wiersza „Obietnica taty’ autorstwa H. Nawrockiej oraz Marię Napiórkowską z klasy 0a, która z dużą dozą profesjonalizmu wyrecytowała wiersz D. Gellner „ Królewna i smok”. Drugie miejsce wywalczyła uczennica klasy 3b, Julia Przekora, prezentując wiersz „Sznurowadła” A. Frączak, a trzecie miejsce powędrowało do Leny Kałamagi, uczennicy klasy 2b, za wiersz ” Miss stonoga” A.Frączak.
Jury przyznało również wyróżnienia. Zdobyły je:
Maria Wójcik – 0c,
Faustyna Swatek – 1b,
Nina Jezioro – 2b,
Ewelina Kruszewska – 3a.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.
Tekst i foto ZSP nr 4 – Beata Kielar

 

LAUREACI
PUBLICZNOŚĆ