Zajęcia z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców – stomatolog” w gr. „0” b

6 maja „Odkrywcy” mieli okazję poznać pracę stomatologa. Tego dnia grupę „0” b odwiedziła mama Gabrysi, która pracuje w tym zawodzie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zęby, by były zdrowe oraz jakie produkty powodują pojawienie się próchnicy. Mama Gabrysi pokazała narzędzia potrzebne każdemu stomatologowi oraz książeczki dla dzieci o tematyce związanej z higieną jamy ustnej. Po zapoznaniu się z materiałami i sprzętem dentystycznym zerówkowicze poczuli się, jak lekarze-dentyści, gdyż mogli ćwiczyć na modelach zębów m.in. uzupełnianie zęba plombą. Teraz każde dziecko z gr. „0” b wie, by zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć. Dziękujemy mamie Gabrysi za odwiedziny i opowiedzenie nam o swoim zawodzie.

Tekst i foto: ZSP nr 4 P. Kuczera