„Zielony Dzień” – powitanie wiosny w grupie „0” b.

22 marca grupa „0” b witała wiosnę. Z tej okazji zorganizowano „Zielony Dzień”, podczas którego królowała zieleń, dzieci miały stroje w tym kolorze oraz wiosenne elementy symbolizujące witaną porę roku. Zaraz po śniadaniu zerówkowicze przywołali wiosnę śpiewając piosenkę „Marzanna” oraz tańcem do utworu A. Vivaldiego „Wiosna”. W czasie zajęć dzieci mogły wykazać się zdobytą wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązały łamigłówki, wykonały prace plastyczne oraz ułożyły puzzle. Poradziły sobie doskonale dzięki współpracy, wsparciu kolegów i koleżanek. Razem z Panią Wiosną grupa „0” b przemaszerowała barwnym pochodem, trzymając w rękach wiosenne symbole. Zielony Dzień był radosnym dniem.

Tekst ZSP nr 4 – Patrycja Kuczera

Foto ZSP nr 4 – Grażyna Woźniak