Zofia Napiórkowska – uczennica klasy VIIa ZSP nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego “Lust auf Lesen”.

Czas pandemii i ograniczeń z powodu Koronawirusa nie przeszkodził nam
w zdalnym przygotowywaniu się do finału. Radosnym akcentem kończymy rok szkolny z językiem niemieckim, powodem do dumy jest tytuł Laureata, który ciężką systematyczną pracą zdobyła nasza uczennica.

Całkiem niedawno, bo na początku marca cieszyliśmy się zakwalifikowaniem Zofii Napiórkowskiej do ścisłego finału III Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego “Lust auf Lesen” organizowanego przez Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Wśród 59 uczniów z całego kraju nasza siódmoklasistka znalazła się w ścisłym finale.

Miło mi oznajmić, że właśnie w dniach 23 i 30 maja 2020 odbył się ostatni etap w/w konkursu, który przebiegał w dwóch częściach: pisemnej i ustnej w formie online. Z części pisemnej Zosia uzyskała wynik 95 %, co pozwoliło jej rywalizować ze ścisłą czołówką uczniów podczas egzaminu ustnego, który miał charakter zdalnej rozmowy z trzema egzaminatorami (dwóch dydaktycznych i trzeci techniczny) na platformie Zoom-a.

Uczciwa, solidna i systematyczna praca pozwoliła Zosi zostać laureatką finału, dzięki czemu możemy się cieszyć razem z uczennicą i gratulować jej dalszych sukcesów.

“Lust auf Lesen” – ochota na czytanie – to piękne hasło, któremu muszą jednak towarzyszyć ochota do pracy oraz niezwykłe umiejętności i wiedza, a tymi może się poszczycić Zofia Napiórkowska.

Tekst i foto – mgr Bożena Nalewajk