Zajęcia kulinarne w żłobku

W naszym żłobku odbyły się zajęcia, podczas których ciocie zaprezentowały Maluszkom jak przygotować naleśniki. Celem zajęć było zachęcanie dzieci do samodzielnego przyrządzania posiłków (pod nadzorem dorosłych) oraz dbanie o higienę i bezpieczeństwo w kuchni. Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci dowiedziały się jakie składniki potrzebne są do zrobienia ciasta naleśnikowego. Nasze Skarby z pomocą cioć przygotowały ciasto. Bardzo starannie odmierzały, wlewały, wsypywały i mieszały składniki. Podczas smażenia zapach unosił się w całym budynku. Jednogłośnie uznajemy, że najprzyjemniejszą częścią tej ciężkiej pracy okazała się degustacja… 🙂

“Kolory jesieni w żłobku”

Rześkie, jesienne powietrze i ciepłe promienie słońca to doskonały czas na spacery. Podczas jesiennych zabaw
na świeżym powietrzu Misie i Krasnoludki miały okazję poznać i zebrać jesienne dary natury. Zgromadzone w kącikach przyrody skarby jesieni Maluszki wykorzystały  do prac plastycznych oraz zabaw rozbudzających kreatywność
i wyobraźnię. Mamy nadzieję, że piękna polska jesień tak szybko nas nie opuści i będziemy mogli korzystać z jej uroków
jak najdłużej,  a cieplutkie słoneczko naładuje nas podczas spacerów pozytywną energią.

Pierwsze dni w żłobku były dla Nas nowym doświadczeniem i dużą zmianą, ale spokojnie, nie martwcie się – jest dobrze. Nasze ciocie robią wszystko żeby umilić Nam każdą chwilę. Zadbała też o to, Dyrektor – ciocia Emilka, która przyszła do Nas z pięknymi prezentami. W tym dniu mieliśmy dużo frajdy, bo to kolejne nowości do Naszej wielkiej kolekcji zabawek. Ciociu Emilko! Dziękujemy Ci za odwiedziny, „przytulasy”, „piąteczki”,  „żółwiki”, noszenie na rączkach 😉 i niespodziankę. Minął dopiero miesiąc, a za nami już tyle atrakcji. Powiemy Wam w wielkiej tajemnicy, że ciocie planują kolejne…. Do zobaczenia 😉