14 LISTOPAD 2022

Klasy 4a,4b, 4c brały udział w ciekawych rozwijających pomysłowość i koncentrację zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu “Laboratoria przyszłości”. Każda minutka wypełniona była jakimś interesującym zajęciem, tu nikt się nie nudził.

18 LISTOPAD 2022

 Kreatywność, programowanie, konstruowanie i mega zabawa, cdn.

20 LISTOPAD 2022

16 GRUDNIA 2022

Laboratoria przyszłości – konstrukcja auta.

2 STYCZNIA 2023

Laboratorium przyszłości – projekt auto. Ruszył! BRAWO!!!

5 STYCZNIA 2023

AED (Automated External Defibrillator) – mała skrzyneczka z wielką mocą! Z defibrylatorami spotykamy się coraz częściej – w wielu budynkach użyteczności publicznej. Ostatnio nasza szkoła wzbogaciła się w treningowy AED. Uczniowie na lekcjach “Edukacji dla bezpieczeństwa”, pod czujnym okiem nauczycielki, pani Emilii Napiórkowskiej, poznali technikę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dowiedzieli się o mocy tego wspaniałego urządzenia. W naszym kraju sieć defibrylatorów jest dopiero budowana, dlatego tak ważne jest zapoznanie młodzieży z jego obsługą, która wbrew pozorom nie jest skomplikowana – w rzeczywistości większość pracy AED wykonuje samodzielnie! Użycie AED na wczesnym etapie zatrzymania akcji serca zwiększa szansę przeżycia z 5% do aż 70%! Nie bójmy się pomagać! Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

9 stycznia 2023

Laboratoria przyszłości – EMOTKI 🙂

27 STYCZNIA 2023

Laboratoria przyszłości – ramka 3D.

2 LUTY 2023

Karnawałowa dyskoteka dla uczniów klas 4-8 z użyciem sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości.

10 LUTY 2023

Laboratoria przyszłości – sporty zimowe.

9 marzec 2023

Uczniowie klas czwartych w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową ćwiczą znajomość znaków drogowych przy pomocy gier ze szkolnego “Laboratorium Przyszłości”.
Dzieciom podoba się nauka przez zabawę.
Tekst i foto: Anna Dąbrowiecka

15 marzec 2023

Na technice uczniowie z klasy 6a tworzyli z klocków będących na wyposażeniu szkolnego laboratorium przyszłości własne konstrukcje złożone z wielu połączonych ze sobą zębatek, które wprawiali w ruch.
Ćwiczenie pozwoliło im zrozumieć zasady budowy prostych maszyn oraz dało wiele radości ze wspólnej pracy.
Tekst i foto: Anna Dąbrowiecka

16 marzec 2023

Na plastyce uczniowie klasy 7a tworzyli ruchome rekwizyty do sztuki teatralnej. Do wykonania prac wykorzystano klocki z Laboratorium Przyszłości. Tekst i foto: A. Dąbrowiecka

20 marzec 2023

Uczniowie z klasy 7a stworzyli własne asamblaże czyli kompozycje w formie kolaży, które powstały z połączenia przedmiotów codziennego użytku oraz materiałów dostępnych w domu. Nikole Łepkowska zgrała fotografie prac kolegów i koleżanek. Zapraszamy do oglądania😊

22 marzec 2023

Zdjęcia na konkurs fotograficzny zrobione za pomocą sprzętu z Laboratorium Przyszłości.

23 marzec 2023

Uczniowie z klasy 6b na technice tworzyli z klocków ruchome konstrukcje. W ten sposób poznali zasadę działania przekładni i zębatek. Tekst i foto: Anna Dąbrowiecka