14 LISTOPAD 2022

Klasy 4a,4b, 4c brały udział w ciekawych rozwijających pomysłowość i koncentrację zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu “Laboratoria przyszłości”. Każda minutka wypełniona była jakimś interesującym zajęciem, tu nikt się nie nudził.

18 LISTOPAD 2022

 Kreatywność, programowanie, konstruowanie i mega zabawa, cdn.

20 LISTOPAD 2022

16 GRUDNIA 2022

Laboratoria przyszłości – konstrukcja auta.

2 STYCZNIA 2023

Laboratorium przyszłości – projekt auto. Ruszył! BRAWO!!!

5 STYCZNIA 2023

AED (Automated External Defibrillator) – mała skrzyneczka z wielką mocą! Z defibrylatorami spotykamy się coraz częściej – w wielu budynkach użyteczności publicznej. Ostatnio nasza szkoła wzbogaciła się w treningowy AED. Uczniowie na lekcjach “Edukacji dla bezpieczeństwa”, pod czujnym okiem nauczycielki, pani Emilii Napiórkowskiej, poznali technikę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz dowiedzieli się o mocy tego wspaniałego urządzenia. W naszym kraju sieć defibrylatorów jest dopiero budowana, dlatego tak ważne jest zapoznanie młodzieży z jego obsługą, która wbrew pozorom nie jest skomplikowana – w rzeczywistości większość pracy AED wykonuje samodzielnie! Użycie AED na wczesnym etapie zatrzymania akcji serca zwiększa szansę przeżycia z 5% do aż 70%! Nie bójmy się pomagać! Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

9 stycznia 2023

Laboratoria przyszłości – EMOTKI 🙂

27 STYCZNIA 2023

Laboratoria przyszłości – ramka 3D.

2 LUTY 2023

Karnawałowa dyskoteka dla uczniów klas 4-8 z użyciem sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości.

10 LUTY 2023

Laboratoria przyszłości – sporty zimowe.

9 marzec 2023

Uczniowie klas czwartych w ramach przygotowań do egzaminu na kartę rowerową ćwiczą znajomość znaków drogowych przy pomocy gier ze szkolnego “Laboratorium Przyszłości”.
Dzieciom podoba się nauka przez zabawę.
Tekst i foto: Anna Dąbrowiecka

15 marzec 2023

Na technice uczniowie z klasy 6a tworzyli z klocków będących na wyposażeniu szkolnego laboratorium przyszłości własne konstrukcje złożone z wielu połączonych ze sobą zębatek, które wprawiali w ruch.
Ćwiczenie pozwoliło im zrozumieć zasady budowy prostych maszyn oraz dało wiele radości ze wspólnej pracy.
Tekst i foto: Anna Dąbrowiecka

16 marzec 2023

Na plastyce uczniowie klasy 7a tworzyli ruchome rekwizyty do sztuki teatralnej. Do wykonania prac wykorzystano klocki z Laboratorium Przyszłości. Tekst i foto: A. Dąbrowiecka

20 marzec 2023

Uczniowie z klasy 7a stworzyli własne asamblaże czyli kompozycje w formie kolaży, które powstały z połączenia przedmiotów codziennego użytku oraz materiałów dostępnych w domu. Nikole Łepkowska zgrała fotografie prac kolegów i koleżanek. Zapraszamy do oglądania😊

22 marzec 2023

Zdjęcia na konkurs fotograficzny zrobione za pomocą sprzętu z Laboratorium Przyszłości.

23 marzec 2023

Uczniowie z klasy 6b na technice tworzyli z klocków ruchome konstrukcje. W ten sposób poznali zasadę działania przekładni i zębatek. Tekst i foto: Anna Dąbrowiecka

13 kwietnia 2023

13 kwietnia 2023 r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli. Cenne doświadczenia, nowatorskie pomysły, lekcje z wykorzystaniem narzędzi i sprzętu z rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dziękujemy p. A. Gawryś za przeprowadzenie warsztatów.

27 kwietnia 2023

W tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Od zarania dziejów taniec był silnym środkiem wyrazu i sposobem celebracji. Młodzież tańczyła do różnego rodzaju muzyki bawiąc się przy tym doskonale💃🕺Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za fajnie spędzony czas💜 Dzięki sprzętom z Laboratorium Przyszłości muzyka brzmiała idealnie.

19 maja 2023

Laboratoria przyszłości – projekt, dobra zabawa, kreatywność.

6 czerwca 2023

“Laboratoria Przyszłości”- klasa 1a 🤗

20 czerwca 2023

Uczniowie obserwowali tkanki roślinne i zwierzęce, a przed czyszczeniem akwarium udało nam się zaobserwować glony i protisty, które zadomowiły się na ściankach szkolnego ekosystemu. Najbardziej zafascynował uczniów fakt, że w pozornie czystej wodzie z akwarium żyje tak wiele wspaniałych stworzeń. Niektórzy stwierdzili, że zrezygnują z kąpieli w naturalnych zbiornikach podczas nadchodzących wakacji 😉 W czasie zajęć użyto sprzętów z Laboratorium Przyszłości.