W akcje Szkolnego Koła Wolontariatu włączają się licznie uczniowie, pracownicy i rodzice. Uczniowie klas 4 – 8 zbierają pieczątki poświadczające aktywność w różnych przedsięwzięciach. Na podstawie dzienniczka wolontariusza uczniowie otrzymują wpis na świadectwo. Aby otrzymać taki wpis należy przepracować 30 godzin charytatywnie.

Akcje wolontariatu w roku szkolnym 2023/2024

Pierwszym przedsięwzięciem było sprzątanie świata w które zaangażowali się nauczyciele rodzice i bardzo licznie uczniowie.

Kolejną zorganizowaną akcją był ” Bieg w piżamce” w który zaangażowali się wszyscy od przedszkolaków po uczniów klasy ósmej. Bieg wspierał fundację ” Gdy liczy się czas”

Następne nasze zadanie to tydzień poświęcony wsparciu chorego ucznia, uczniowie sprzedawali tosty i ciasta. Całość uzbieranej kwoty przekazaliśmy na rehabilitację chłopca.

Kiermasz świąteczny zorganizowany we współpracy z uczniami należącymi do kółka szydełkowego, pozwolił uzbierać znaczną kwotę którą przekazaliśmy innemu potrzebującemu dziecku z naszej szkoły.

Co roku systematycznie włączamy się także w w organizację WOŚP, uczniowie naszej szkoły składają puszki dla wszystkich wolontariuszy z naszej gminy, następnie kwestowaliśmy w dzień finału WOŚP, wsparcia akcji udzieliło także przedszkole przygotowując dla naszych wolontariuszy wspaniałe ciasta, w tym roku również otrzymaliśmy mnóstwo słodyczy od firmy La Lorreine, która pomogła wolontariuszom częstując ich doskonałymi pączkami.

Uczniowie z naszej szkoły wsparli także schronisko ” Pomiechowskie Bezdomniaki” dzięki zorganizowanej podczas pierwszej dyskoteki loterii fantowej.

Przed świętami Bożego Narodzenia wysłaliśmy również sześć paczek darów dla fundacji dzieci dzieciom oraz wsparliśmy dom opieki w Komornicy

Wolontariusze pomagali również w segregacji i ważeniu korków.

Nasz zespół włączył się także w zbiórkę książek w ramach akcji ” Książka wspiera bohatera”

W najbliższym czasie 23.03.2024 czeka nas sprzątanie świata.