Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

,,Światowy Dzień Pluszowego Misia” – w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim .

Dnia 25.11.2021 roku w Miejskim Żłobku nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Nasi milusińscy poznali historię Pluszowego Misia, którą opowiedział opiekun z wykorzystaniem maskotki  misia. Pluszowy Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka i niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu.

Żłobkowicze zapoznali się z postaciami misia ze znanych i lubianych bajek dla dzieci, np. ,,Miś Uszatek”,  ,,Kubuś Puchatek” czy ,,Miś Paddington”.

Były zabawy w kole ze śpiewem przy ulubionych piosenkach naszych milusińskich, np.  ,,Stary  niedźwiedź mocno śpi”, ,,Jadą, jadą misie”. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji – zabawy ruchowe, prace plastyczne pt. ,,Miś” wykonane różnymi metodami, oraz zgadywanki obrazkowe ,,Co robi miś’.

Naszym maluszkom zostały rozdane odznaki  ,,Przyjaciela Pluszowego  Misia” i zostały wykonane zdjęcia.

Po zakończonej zabawie dzieci udały się na słodki poczęstunek , ale nie ulubiony miodek misia, tylko na owoce i  pyszne babeczki  upieczone przez nasze Panie kucharki.

Ten dzień w żłobku był  pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

W dniu 25 listopada w naszym Żłobku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dla naszych maluszków przygotowaliśmy wiele atrakcji, zabawy ruchowe, tańce, śpiew piosenek oraz specjalnie przygotowaną na tą okazję fotobudkę z wizerunkiem misia, która cieszyła się największym zainteresowaniem. Dzieci obejrzały również bajkę „Przygody Kubusia Puchatka” i wykonały pracę plastyczną. Ten dzień był pełen uśmiechów i radości oraz wspólnej zabawy.

Foto: Blanka Rutkowska
Artykuł: Ewelina Boczek