Dzień Sportu i Dzień Dziecka w ZSP nr 4 Modlin Twierdza.

29 maja 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Modlinie Twierdzy zorganizowano dla uczniów Dzień Dziecka w formule Dnia Sportu.

Na początku część uczniów wzięła udział w pogadance na temat zdrowego żywienia, a następnie samodzielnie wykonała i spożyła sałatkę owocową.

Kolejnym punktem było wręczenie dyplomów i nagród w zorganizowanych wcześniej konkursach.

Po tym nastąpił mecz piłki nożnej klasa 8a kontra “reszta świata” – w skład której weszli głównie uczniowie klas 7 i 6. Wygrała “reszta świata”, ale mecz był bardzo zacięty.

Po przerwie odbył się bieg sztafetowy 10 osób z każdej klasy oraz reprezentacji pracowników szkoły. Tutaj zwyciężyła klasa 8a, drugie miejsce zajęła klas a7b, a trzecie 7a.

Rozegrane zostały mecze piłki siatkowej klas 4, 5, 6.

Między zawodami tańczono belgijkę.

Następną konkurencją było rzucanie do kosza drużyn wychowawca-przewodniczący klasy.

Po tym odbyły się wyścigi sztafetowe z drążkiem.

Kolejną konkurencją były mecze “dużej piłki” między klasami 7 i 8.

Podsumowano również konkurs skoku w dal i akcje zbierania korków.

Tekst i foto ZSP nr 4 – Artur Kielar