Nowa sala terapeutyczna “salą relaksu”.

Podczas wakacji przygotowano dla społeczności szkolnej niespodziankę – nową salę terapeutyczną w budynku przy ul. Bema 312. Została ona przystosowana do prowadzenia zajęć treningu umiejętności społecznych, jednak mogą w niej odbywać się także wybrane zajęcia rewalidacyjne lub inne oferowane przez szkołę w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

W projekcie sali założono, iż stanowić ona będzie również strefę relaksu. Można tu w ciszy odpocząć po wymagających dużej koncentracji lekcjach, leżąc na trawie wsłuchać się w śpiew ptaków, poczytać książkę, a także zagrać z kolegą lub nauczycielem np. w warcaby, wyciszyć się i nabrać sił przed kolejnymi trudami dnia.

Chociaż możemy w niej doświadczyć wrażeń zmysłowych rożnego typu: m.in wzrokowych, słuchowych, węchowych, dotykowych … zadbano, by nawet krótki pobyt w “sali relaksu” umożliwiał odpoczynek od nadmiaru bodźców, a ponadto wspierał rozwój kontaktów społecznych naszych podopiecznych i dobrego klimatu szkoły.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli szkołę przy realizacji projektu.