Wrzesień to miesiąc niezwykle wymagający szczególnie dla przedszkolaków. To wtedy rozpoczyna się przygoda i zabawa dla najmłodszych. Jest to szczególny czas, kiedy sale przedszkolne wypełniają się gwarem i śmiechem dzieci. Często również słychać płacz tych najmłodszych, dla których przekroczenie progu przedszkola jest poznaniem nowej rzeczywistości. Niejednokrotnie spotkać można małego buntownika, który nie ma ochoty opuścić ramienia rodzica. Jednak jest to stan tylko przejściowy, po którym przychodzi okres pełen wspólnej zabawy i przygód.  Dzieje się tak, ponieważ przedszkole to niezwykłe miejsce, gdzie możemy zmienić się w odkrywców, badaczy, podróżników, artystów i twórców, a wszystko po to, by wspaniale spędzić czas. A przy okazji jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności oraz doskonalić już posiadane. 1 września już za nami. Pomimo panującej pandemii dzieci wróciły po udanych wakacjach wypoczęte, roześmiane i pełne zapału do dalszych zabaw. Witały się z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami oraz zapoznawały się z nowymi salami i zabawkami. Przed nami rok pełen nowych wyzwań do spełnienia. I chociaż za oknem panuje pandemia i jesteśmy ograniczeni pewnymi zasadami, to dobry humor i radosna atmosfera nie opuszczają  nas ani na moment. Jesteśmy przygotowani, zmotywowani i zaangażowani do kolejnej porcji wspaniałych przygód i emocji związanych z działaniami w przedszkolu. Okres przedszkolnej zabawy to przede wszystkim czas nawiązywania nowych przyjaźni, przeżywania niezapomnianych chwil oraz wzbogacania ciągle ciekawego światem młodego umysłu.

Tekst: K. Kuczkowska
Zdjęcia: M. Kaczmarek