I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniu 05.04.2024 r. odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego oraz zwiększenie zainteresowania uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego. W konkursie wzięło udział 6 szkół podstawowych z powiatu nowodworskiego. Konkurs został wpisany na listę Kuratorium Oświaty w Warszawie, co daje zdobywcom I, II i III miejsca otrzymanie punktów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Oto zwycięzcy:

I miejsce – Łucja – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim,

II miejsce – Oliwier – ZSP1 w Nowym Dworze Mazowieckim Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orła Białego

III miejsce – Rafał – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaliszkach.

Wyróżnienia otrzymali: Kacper – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaliszkach, Gabriela – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim, Hanna – ZSP1 w Nowym Dworze Mazowieckim Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orła Białego, Franciszek – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nagrody zostały ufundowane i wręczone przez Starostę Nowodworskiego – pana Krzysztof Kapusta, Przewodniczącego Rady Powiatu Nowodworskiego – pana Zdzisław Szmytkowski oraz panią Emilię Napiórkowską – Dyrektor Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nowym Dworze Mazowieckim. Dziękujemy nauczycielom w/w szkół za przygotowanie uczniów. Do zobaczenia za rok. Konkurs przygotowała i koordynowała: pani Bożena Nalewajk.