Święto hulajnogi w Twierdzy.

        Realizując aktywny udział w Europejskim Tygodniu Sportu, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym„ Reduta”, zorganizował zawody w bardzo nietypowej konkurencji. W związku z tym, że wśród dzieci i młodzieży bardzo popularnym sportowym sprzętem stała się hulajnoga postanowiliśmy zorganizować mistrzostwa szkoły w tej konkurencji, czyli wyścigi na hulajnogach. Zawody przeprowadzono w grupach wiekowych, czyli startowały dziewczęta i chłopcy klas III, IV ,V i VI. Ku uciesze organizatorów/ kadra wychowania fizycznego szkoły /p. J. Wilde, p. A. Biegaj, S. Krzeczkowski/, dopisało wszystko: frekwencja, wspaniała pogoda oraz kibice – rodzice, którzy przyszli oglądać swoich pupilów. Walka na trasach poszczególnych biegów była bardzo zacięta, ale liczyła się przede wszystkim wspaniała zabawa, której nie zabrakło. A oto wyniki w poszczególnych grupach:

Klasy III- IV

dziewczęta

I miejsce – Oliwia Boczula

II miejsce – Lena Rojek

III miejsce – Liliana Sala

Klasy V – VI

I miejsce – Emilia Marchlewska

II miejsce – Maria Kilian

III miejsce – Joanna Frąckiewicz

chłopcy

Klasy – III – IV

I miejsce – Natan Kraśniewski

II miejsce – Adrian Czyżyk

III miejsce – Stanisław Grzybowski

            Jedynym uczestnikiem zawodów z klas starszych / V, VI / był Krzysztof Sekutowicz który samotnie i szybko pokonał trasę wyścigu. Na zakończenie zawodów najlepszym wręczono nagrody ufundowane przez UKS „Reduta”. Do zobaczenia za rok!!!!!

Tekst i foto ZSP nr 4 – Sławomir Krzeczkowski